Fandom

Scratchpad

Świątynia Hatszepsut

215,918pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Hapchetsut

Świątynia od frontu

Świątynia Hatszepsut zwana "Świątynią Milionów Lat Tlena" - budowla sakralna wzniesiona w XV w. p.n.e., kiedy to kult Tlena rozwijał się najbardziej dynamicznie. Zbudowana przez wyznawców, po tym jak Moj Szesz wyprowadził ich z pod niewoli króla Egipskiego. Jej budowa została zalecona w Zwoju Przeznaczenia. To tu po raz pierwszy objawił się Wszechmogący, ofiarując ludowi Mistyczne Berło Przeszłości, które znajduje sie tam do dzisiaj.

Tajemnicze posągi

450px-Figury-Hatszepsut

Tajemnicze posągi.

Przed Świątynią widnieją posągi błędnie interpretowane z Tlenem. Przedstawiają one najprawdopodobniej postać Moj Szesza w tradycji egipskiej oraz bliżej nie poznaną postać obok.

Świątynia dzisiaj

Obecnie świątynia jest jednym z najważniejszych sanktuariów wyznawców Tlena. Pielgrzymują do niej setki tysięcy ludzi rocznie. To w niej znajduje się Mistyczne Berło Przeszłości, jedna z najważniejszych relikwii Kościoła Tlenowego.

Also on Fandom

Random wikia