Fandom

Scratchpad

AbeRRaTioNek

219,606pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

AbeRRaTioN był bardzo krótko działającym zespołem. Został zawiązany w październiku 2003 roku przez ówczesnych uczniów II LO. Byli to Jaśka Białas (skrzypce), Krzysiek Filipowicz (klawisze) i Piotrek Warda (gitara).

TempTresS

Mino braku na koncie koncertów, nagrali w lutym 2004 demo TempTresS. Zawieralo następujące kawałki:

   1. TempTresS
   2. FisT To clench
   3. FanciFul Day
   4. LiliTh
   5. Woldo
   6. DexTer
   7. Ozzy Paranoid
   Total time: 21:38


Na płytce próżno szukać partii wokalnych. Z założenia AbeRRaTioN miało grać muzykę instrumentalną.

Pierwsze trzy kawałki są tworami zespołu. Patrząc już na same instrumentarium można sobie wyobrazić jak ciekawe jest to "pomieszanie z poplątanym".

Kolejne trzy utwory są indywidualnymi popisami muzyków. tytuły wywodzą się od pseudonimów przybranych przez artystów: LiliTh to Jaśka, Woldo to Piotrek, DexTer to Krzysiu.

Płytkę zamyka Ozzy Paranoid, czyli oczywiście cover Black Sabbath. Był to pierwszy utwór jaki zaaranżowali w czasie swej krótkiej działalności.

Nie wolno zapominać, że na okładce widnieje też, jako menadżer, Dawid Gąsiorowski "Rudy", który pomagał kapeli.

Niestety ilość rozdanych płytek była bardzo mała (zamyka się chyba w zakresie do 10). A szkoda, że było ich tak mało. Mimo że nagrań dokonano w domu u któregoś z chłopaków wyszły one naprawdę wysokiej jakości.

Dalsze losy

Po wypuszczeniu TempTresS, tj. w lutym 2004, kapela została rozwiązana. Jaśka rzuciła skrzypce i zajęła się amatorskim teatrem oraz fotografią artystyczną. Krzysiek grał przez pewien czas w Machine Guns na gitarze. Piotrek chyba nie miał chyba już więcej artystycznych dokonań. Chłopaki potem byli także razem w ekipie radiowęzła II LO (grali w roku 2005). Po rozejściu się wszyscy byli nadal przyjaciółmi.

P.S. Jeśli to czyta ktoś z omawianej kapeli, to miło będzie jak się odezwie...

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia