FANDOM


AbeRRaTioN był bardzo krótko działającym zespołem. Został zawiązany w październiku 2003 roku przez ówczesnych uczniów II LO. Byli to Jaśka Białas (skrzypce), Krzysiek Filipowicz (klawisze) i Piotrek Warda (gitara).

TempTresS

Mino braku na koncie koncertów, nagrali w lutym 2004 demo TempTresS. Zawieralo następujące kawałki:

   1. TempTresS
   2. FisT To clench
   3. FanciFul Day
   4. LiliTh
   5. Woldo
   6. DexTer
   7. Ozzy Paranoid
   Total time: 21:38


Na płytce próżno szukać partii wokalnych. Z założenia AbeRRaTioN miało grać muzykę instrumentalną.

Pierwsze trzy kawałki są tworami zespołu. Patrząc już na same instrumentarium można sobie wyobrazić jak ciekawe jest to "pomieszanie z poplątanym".

Kolejne trzy utwory są indywidualnymi popisami muzyków. tytuły wywodzą się od pseudonimów przybranych przez artystów: LiliTh to Jaśka, Woldo to Piotrek, DexTer to Krzysiu.

Płytkę zamyka Ozzy Paranoid, czyli oczywiście cover Black Sabbath. Był to pierwszy utwór jaki zaaranżowali w czasie swej krótkiej działalności.

Nie wolno zapominać, że na okładce widnieje też, jako menadżer, Dawid Gąsiorowski "Rudy", który pomagał kapeli.

Niestety ilość rozdanych płytek była bardzo mała (zamyka się chyba w zakresie do 10). A szkoda, że było ich tak mało. Mimo że nagrań dokonano w domu u któregoś z chłopaków wyszły one naprawdę wysokiej jakości.

Dalsze losy

Po wypuszczeniu TempTresS, tj. w lutym 2004, kapela została rozwiązana. Jaśka rzuciła skrzypce i zajęła się amatorskim teatrem oraz fotografią artystyczną. Krzysiek grał przez pewien czas w Machine Guns na gitarze. Piotrek chyba nie miał chyba już więcej artystycznych dokonań. Chłopaki potem byli także razem w ekipie radiowęzła II LO (grali w roku 2005). Po rozejściu się wszyscy byli nadal przyjaciółmi.

P.S. Jeśli to czyta ktoś z omawianej kapeli, to miło będzie jak się odezwie...

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.