FANDOMImperium

Nazwa Imperium: Cienie

Flaga Imperium:

Rasa: Cienie i Arachnidzi

Aktualny władca: Rada Cienia

Zaludnienie: Kilkadziesiąt bilionów Arachnidów, na skolonizowanych (podbitych) światach.. Samych Cieni z wyższej kasty jest kilka milionów. Na planecie wylęgarni – Kha`Shak są nieprzeliczone ilości zarodników i jaj Arachnidów gotowych do wystrzelenia w przestrzeń i kolonizacji czy podboju następnych światów.

Wiek imperium i rasy: - Pradawna: rasa mistyczna i stara tak samo, jak najstarsze gwiazdy w kosmosie. Cienie istnieją od początku wszechświata, wspominają o nich najstarsze kroniki pradawnych ras. Powstali z Chaosu i chaos jest ich przeznaczeniem. Rasa ta jest niezwykle stara, wielokrotnie toczone wojny (przegrywane) Pomimo zniszczenia niezliczonych rojów Arachnidów, Cienie i ich technologia pozostała nienaruszona. Każda porażka kończyła się odwrotem Cieni i ich armii na Z’ha’dum. Po kilkuset lub kilku tysiącach lat Cienie powracały rozprzestrzeniając po wszechświecie roje niszczących wszystko Arachnidów. Okręty Cieni wyposażone w niezwykle silne i skuteczne promienie śmierci. Siały przerażenie w przestrzeni. Kolejne krucjaty kończyły się jednak kolejnymi porażkami. Niszczone przez koalicje młodych cywilizacji. W chwili obecnej, cienie nie ogłosiły jeszcze Krucjaty. Ich olbrzymie armie oczekują na rozkaz ataku a gniazda szybują przez lodową pustkę. Jedynie niewielkie roje bądź przypadkowe spotkania z innymi rasami zakłócają Cieniom oczekiwanie na kolejny zryw. Cywilizacja wykorzystuje ten czas szykując się do wojny.

Wielkość Imperium: W skład imperium wchodzi kilkanaście planet. Obecnie jest to 12 planet stanowiących jądro imperium i bazy wypadowe dla inwazji. Legendarna 13 planeta jest sercem imperium i nikt oprócz Cieni nie zna jej położenia.

Ważne miejsca:

Z'ha'dum – 13 planeta najważniejsza planeta imperium Cieni. Zamieszkana wyłącznie przez Cienie, posiada stosunkowo niewielką populacje i najpotężniejszą flotę obronną, jaka istnieje w imperium Cieni. Sama planeta przypomina spaloną słońcem pustynię z szalejącymi na powierzchni tajfunami. Główne budowle i kompleksy Cieni znajdują się pod powierzchnią planety. Tutaj ma swą siedzibę Rada Cieni, znajduję się tu również główna Hodowla okrętów Cieni oraz olbrzymie kompleksy klonujące mogące wytworzyć, miliardy Arachidów i wysłać ich w przestrzeń.

Khe`Shan – Planeta forteca, zbudowana jako przynęta i udająca stolice imperium Cieni, Zaludniona przez Miliardy Arachnidów i przynajmniej kilkaset tysięcy Cieni drugi, co do ważności świat z pośród 12. Posiada rozbudowane stocznie i centra Hodowlane.

Kha`Shak – Planeta inkubator, - tropikalny klimat i bogata fauna i flora czynią ja idealną wylęgarnią. Na niej powstały pierwsze królowe Arachnidów. Tutaj odbywa się cała produkcja wojowników i przygotowywane są główne siły inwazyjne Imperium. Zamieszkiwana przez niezliczone rzesze Arachnidów i niewielką społeczność Cieni.

Khu`Shyk – centrum badawczo przemysłowe, niewielka dobrze chroniona planeta, na której Cienie przeprowadzają swoje eksperymenty z pojmanymi przedstawicielami obcych gatunków w celu poznania ich słabości. Wypalony słońcem karzeł.

Khi`raak Ostatnia z ważnych planet, to na niej odbywają się wszelkie negocjacje i spotkania z innymi rasami, Można uznać ze jest to okno na świat imperium Cieni. (ostatnio nie używana)

Stolica: Stolica jest Z'ha'dum z kompleksem Rady Cieni i swą wspaniała podziemną infrastruktura. Klimat planety jest niekorzystny dla wszelkich form żywych z wyjątkiem wysoce odpornych Arachnidów i Cieni. Szalejące nad planetą huragany stanowią również zagrożenie dla tych ostatnich. Dlatego całe życie skupia się pod ziemią. Planeta była niegdyś żyzną i urodzajną krainą jednak przez kilka milionów lat doszło do takiego wyniszczenia środowiska, że oblicze planety zostało całkowicie zmienione. Cienie jednak nie zamierzają opuszczać swej rodzinnej planety.


Polityka

Ustrój: W przypadku Arachnidów jest to kolektyw opierający się na zasadach roju i instynktownym bądź telepatycznym rozkazom wydawanym przez królową i przez Cienie. Sam ustrój Imperium Cieni jest nieco bardziej złożony. Władze sprawuje Rada Cienia składająca się z 12 członków i przewodniczącego – Przedwiecznego. Przewodniczącym jest zawsze wskazany przez przepowiednie przedstawiciel Cieni. Oczywiście pochodzący z kasty kapłanów. Obrady rady to seria debat na temat ustaleń wywiadu a ich głównym celem jest ustalenie czy należy już wyruszać na „Krucjatę Oczyszczenia” czy jeszcze odczekać kilka(set) lat.

Biurokracja: Kolektyw w pełnym tego słowa znaczeniu, wszystko dla roju. Obowiązuje bezwzględna lojalność i posłuszeństwo. Cienie nie wybaczają pomyłek. Wszystkie jednostki Arachnidów sa połączone w jedna wielką sieć dzięki telepatii. Cienie pełnią rolę nadzorców i decydentów jednak same również są częścią sieci. Odcięcie od sieci oznacza dla jednostki śmierć. Nie tyle fizyczną ile psychiczna.

Polityka wobec „obcych”: Obcy są narzędziem dla Cieni i Pożywieniem dla Arachnidów. W obu przypadkach nie stwierdzono większego entuzjazmu ze strony obcych ras.

Polityka zewnętrzna: Do momentu rozpoczęcia „Krucjaty Oczyszczenia” Cienie starają się ignorować inne rasy lub doprowadzać do konfliktów pomiędzy nimi. W momencie rozpoczęcia Krucjaty, każda rasa uznana przez Cienie za słabą i niegodna istnienia zostaje wrogiem i należy ją zniszczyć. Cienie z założenia uznają nowo napotkane rasy za niegodne istnienia i słabe.

Polityka wewnętrzna: Kolektyw i dążenie do maksymalnej rozbudowy sił przed kolejną krucjatą. Czyli życie w cyklach. średnio co kilka tysięcy lat dochodzi do kolejnej krucjaty przeciwko reszcie galaktyki. Przez ten czas Imperium rozbudowuje spokojnie swe siły na posiadanych planetach. Cienie są silnie indoktrynowane przez całe swoje życie. Duża tradycja i zachowania powodują ze społeczność jest monolitem.

Strategia podbijania (i kolonizacji) planet:

1.Wysłanie kokonu z królową w słabo zaludnione miejsce planety, rozbudowa podziemnej armii i inwazja „od wewnątrz” posiadanymi siłami jednego roju.

2. Desant z kosmosu kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy kokonów z milionami wojowników oraz w pełni wykształconych Arachnidów, zdobycie przyczółka i błyskawiczne podbicie planety.

3. Inwazja Jednego z Hord Gwardii Mroku, elitarnych jednostek Cieni w skład których wchodzą jedynie Cienie. Wysyłani zawsze tam gdzie Roje Arachnidów nie są w stanie same osiągnąć zwycięstwa lub na planety o specjalnym znaczeniu strategicznym. Stanowią podstawę obrony stolicy Cieni.

4. Użycie Niszczyciela światów, jednostki ostatecznej zdolnej do rozbicia całej planety. Niestety wtedy zarówno populacja jak i planeta jest niszczona. Cienie bardzo rzadko korzystają z tej metody gdyż uniemożliwia sprawdzenie wartości danej rasy.

W trzech pierwszych przypadkach celem jest zniszczenie przeciwnika i ewentualne wykorzystanie planety jako bazy wypadowej. W ostatnim przypadku celem jest tylko strach.


Religia

Religie: Wielkie Oczyszczenie

Panteon: Nie ma bogów, jedyną słuszną ideą jest idea oczyszczenia. Cienie wierzą że z Chaosu powstaje lepsze życie i dlatego regularnie oczyszczają galaktykę ze „słabych” ras spowalniających rozwój.

Bóstwa i Bogowie: brak

Święta: „Krucjata Oczyszczenia” -jedyne święto obchodzone przez Cienie i Arachnidów. Jego obchody polegają na zabiciu jak największej liczby obcych w całej galaktyce.

Legendy: Legenda o ostatecznym oczyszczeniu. Kiedy Cienie spełnią swą misję i wyczyszczą galaktykę ze słabych i niegodnych istnienia ras. Wtedy osiągną swój cel. Odejdą zostawiając miejsce tym którzy przetrwali, najsilniejszym rasom galaktyki umożliwiając im rozwój.

Inne religie: Cienie nie traktują religii na poważnie, inne religie podobnie jak ich wyznawcy powinny zostać zniszczone.


Społeczeństwo

Inwigilacja: Społeczeństwo Cieni jest tak silnie zjednoczone ideą oczyszczenia ze niemal niemożliwe jest aby pośród nich pojawił się jakiś odszczepieniec. Z racji dużej wrażliwości telepatycznej pojedynczych Cieni, nie jest możliwe dłuższe ukrywanie niezgodności z ogólnie przyjętym nurtem. Arachnidzi stanowią rój i połączony telepatycznie kolektyw będący pod całkowitą kontrolą Cieni.

Mutacje: Podstawowa rasą imperium są Cienie, jednak ich wojenną odmianą są Arachnidzi, owady stworzone tylko po to żeby walczyć i zabijać. Nie oznacza to jednak że Cienie nie potrafią walczyć. Miliony lat ewolucji i setki tysięcy wojen mają swoje przełożenie na poczynania tej rasy.

Grupy: W społeczeństwie Istnieją dwie grupy Cienie i Arachnidzi. Wszyscy Arachnidzi są jednością. Jednak Cienie dzielą się na klasę wojowników naukowców i kapłanów. Kasty te różnią się przydzielonymi im zadaniami. Wojownicy są najliczniejsi i odpowiadają za realizację wytycznych kapłanów. Kapłani mają za zadanie kierować poczynaniami i rozwojem krucjat. A kasta naukowców zapewnia najdoskonalszą broń i narzędzia realizacji celu.

Etniczność: Jedynymi różnicami pomiędzy kastami są różnice zadań i celów do których jednostki zostały stworzone. Krótko po wylęgnięciu po zakończeniu pierwszej szkoły Cienie są poddawane testom które ujawniają ich naturalne predyspozycje społeczne i przydzielane do kast. Różnice fizyczne w ich budowie są niewielkie.

Prowincjonalizm: Nie można mówić o rywalizacji stolicy z prowincją gdyż dla Cieni i Wielkiego oczyszczenia wszelkie planety są jednakowo ważne. Istotnym jest również fakt ze nie wszyscy wiedzą gdzie leży Stolica (Z'ha'dum) i często traktują jako ojczyznę cała galaktykę nie przywiązując znaczenia do terytorium.

Kodeks karny: Jest znane tylko jedno przestępstwo. – działanie na szkodę Imperium. Kara również jest jedna - Śmierć. Od miliona lat nikt nie został na nią skazany,

Mentalność: Cienie maja tylko jeden cel dokonać oczyszczenia Galaktyki i podporządkowują mu życie kolejnych pokoleń. Nie ma w nim miejsca na prywatność czy indywidualizm. Jedynymi cenionymi cechami są cechy umożliwiające skuteczniejszą walkę czy zwyczajny rozwój potężnych broni. Z resztą Społeczeństwo cieni jest zbyt silnie indoktrynowane aby przejawiać takie skłonności.

Oświata: Jedyną powszechną szkoła jest Pierwsza Szkoła, potem Cienie dzielą się na kasty i w zależności od predyspozycji wstępują na jedna z trzech dróg. Cień uczy się całe życie.

Opieka zdrowotna: Cienie to nieliczna rasa więc opiekę zdrowotną mają na wysokim poziomie dzięki nanitom wpuszczanym do krwi choroby zostały niemal całkowicie wyeliminowane.

Służba wojskowa: Każdy cień jest w pewnym sensie żołnierzem Imperium. Jednak jedynie Kasta wojowników jest wyspecjalizowana w walce i w zabijaniu. Pozostałe kasty choć nieliczne nie są specjalnie szkolone na wojowników. Szkolenie na wojownika trwa całe życie i wiąże się z odpowiednimi awansami Występują następujące stopnie w Armii Imperium (dot. tylko Cieni):

-Cienisty lord – dowódca Hordy Gwardii Mroku. Złożonych wyłącznie z Cieni jednostek zazwyczaj liczących do 10 000 istot.

-Piewca Cieni – Dowódca Macki Mroku najczęściej około 1000 istot. Podstawowa jednostka organizacyjna

-Pan Wojny – Zarządza 100 Cieni przywódca oddziału.

-Pieśniarz Mroku – Odpowiednik sierżanta,

W skład regularnej Armii Cieni wchodzi 12 Hord Gwardii Mroku oraz jedna Specjalna formacja obronna zwana Tarczą mroku. Tarcza mroku stworzona została do bronienia stolicy i nie opuszcza jej obszaru.

Arachnidzi, lęgną się na miliony i istnieją tylko po to żeby podbijać.

Architektura: Wszystkie budynki Cieni są pochodzenia Organicznego i przypominają dziwne postrzępione kształty. Na powierzchni jednak jest ich niewiele główne konstrukcje Cieni jak i Arachidów znajdują się pod ziemią gdzie tworzą skomplikowaną siec tuneli. Ściany i stropy są zabezpieczone przez rodzaj śliny i organicznej bio wydzieliny.


Historia

Władza: Władze sprawuję Rada Cieni.

Lider: Obecnie przewodniczącym rady Cieni jest Zhaaad Kraak, jednak jego władza jest niewielka prawdziwą władze ma Rada Cieni.

Historia Imperium:

Cienie powstali jako jedna z pierwszych inteligentnych ras w pradawnych czasach. Tak dawnych ze jedynie Pierwsze rasy pamiętają ich narodzenie. Planeta Cieni była spokojnym miejscem, zamieszkanym przez kilka ras rozumnych istot. Rywalami cieni były wybitnie inteligentne i pokojowo nastawione istoty zamieszkujące powierzchnie planety. Podczas gdy rasa Cieni ukrywała się w jaskiniach i rozległych kompleksach pod powierzchnią. Niewiele jest wzmianek historycznych o tym okresie, jednak wskazują one wyraźnie że dominującą rasą byli mieszkańcy powierzchni planety. Taki stan nie trwał jednak wiecznie. Degeneracja i pewność siebie błyskotliwych umysłów istot z powierzchni dała szansę krwiożerczym Cieniom. Zjednoczeni uderzyli na miasta znajdujące się na powierzchni mordując większość populacji planety. Jednostki które przeżyły Mroczne czasy stały się niewolnikami pracującymi dla Cieni. Zmuszeni do podzielenia się swą wiedzą i technologią wykreowali podstawy potęgi potężnych insektoidów. Cienie szybko zrozumiały że ich przeznaczeniem jest Podbój kosmosu. Rozpoczęła się Era eksploracji. W ciągu kilku kolejnych tysiącleci Cienie ewoluowały kolonizując następne planety i podbijając kolejne cywilizacje. Odkrycie możliwości podróży na olbrzymie odległości w połączeniu z naturalnymi zdolnościami bioinżynieryjnymi Cieni doprowadziło do niesamowitej ekspansji na cała galaktykę. Okręty kolonie Cieni docierały do najdalszych zakątków galaktyki tworząc potężne imperium. W momencie wielkiej kolonizacji Cienie natknęły się na inne pradawne rasy. Ponieważ naturalnym zachowaniem Cieni była agresja szybko doszło do pierwszych tarć i konfliktów. Niektóre młodsze bądź słabsze rasy uległy od razu. Inne stawiły zacięty opór powstrzymując ekspansję Cieni. Potęga floty i armii owadzich wojowników była jednak niewiarygodna. Miliony czarnych wojowników przemierzały przestrzeń na pokładach żywych okrętów. Nic nie mogło się im oprzeć. Do czasu natknięcia się na inną cywilizacje pradawnych. Wielkich psioników zwących siebie Aniołami. Anioły stanęły do walki z Armią cieni wykorzystując swe moce do sparaliżowania organicznych okrętów Cieni. Imperium doznało pierwszej dotkliwej porażki a jego ekspansja została powstrzymana. Przez kolejne tysiące lat Cienie na swym olbrzymim terytorium opracowywały sposób pokonania potężnego przeciwnika. Wykorzystując do tego nie tylko własne umysły ale również technologię podbitych światów. Przełomem byli Technomagowie. Istoty, które posiadały niebywale zdolności dzięki technologii Nanitów zdobytej na jednej z podbitych ras myślących maszyn. Cienie wykorzystały technologię nanitow i bioinżynierię do stworzenia Technomagów istot dorównujących mocą telepatom aniołów i mającą za zadanie zabijanie ich. Galaktyką wstrząsnęła olbrzymia wojna wywołana przez atak Cieni. Jednak Aniołowie i ich sojusznicy pokonali Armię Cieni i zmusili wojowników mroku do zejścia do podziemia. Imperium Cieni Upadło jednak cześć światów wraz ze stolicą przetrwała. Przez długi czas wiele pokoleń cieni lizało rany wywołane wojną i przygotowywało się do kolejnej krucjaty oczyszczenia. W wyniku niezliczonych narad postanowiono zmienić strategię działania. Cienie postanowiły oprzeć swą potęgę na działaniach Floty. Floty która powstawała na 12 planetach które należały jeszcze do imperium. Po kilku tysiącach lat „dywersyjnych walk” Cienie uderzyły z pełną mocą . Rozpoczęła się pierwsza krucjata oczyszczenia. Cienie początkowo odniosły olbrzymi sukces masakrują setki cywilizacji i wyrzynając całe planety. Jednak nie minęło kilkadziesiąt lat a potęzna koalicja na której czele stanęli ponownie Aniołowie rozpoczęła kontratak. Młode rasy zjednoczyły się przeciwko wspólnemu wrogowi. Zmagania trwały kilkaset lat. W trakcie niezliczonych bitew szala przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Jednak ostatecznie obie strony rzuciły wszystko na jedną kartę. W olbrzymiej bitwie jakiej galaktyka nigdy nie widziała i nigdy już nie zobaczy, starły się miliony okrętów. Cienie straciły w niej swego przywódcę Horkk Karra Zhun`a a ich siły zostały rozbite. Przez następne kilkaset lat trwało wypieranie Cieni ze zdobytych przez nie światów. Jednak i tym razem stolica Imperium uniknęła zagłady. Przeciwnik jednak również doznał straszliwych strat. technomagowie zmasakrowali rasę Aniołów. A Rada Cieni powróciła do snucia następnych planów wielkich krucjat. Niepowodzenia w walce zmusiły Strategów Cieni do zmiany taktyki. Cienie postanowiły stworzyć specjalnie wyhodowanych wojowników – Arachnidów, ich głównym zadaniem było niszczenie innych cywilizacji i walka. Silne i niezwykle odporne a przy tym insektoidalne i niezbyt komunikatywne istoty miały stworzyć armię, której zadaniem będzie wybicie wszelkich słabych istot w galaktyce. Zmieniła się również sama forma prowadzenia walki. Cienie wykorzystywały odrębne roje Arachnidów do infekowania poszczególnych planet. Nie była to już błyskawiczna miażdżąca wszystko na swej drodze inwazja potężnej floty. Było to powolne i czasochłonne wyniszczanie kolejnych cywilizacji które nie były w stanie obronić się przed atakami żarłocznych owadów. W czasie niemal miliarda lat Cienie zniszczyły tysiące młodych cywilizacji. Jednak na miejsce jednej zniszczonej pojawiały się dwie nowe. Rada Cieni uznała że metoda ta jest nieefektywna i ogłosiła zakończenie jednej z najdłuższych krucjat w historii rasy. Roje Arachnidów zostały powstrzymane, te które już wyruszyły spełniły swe zadania lub zwyczajnie wymarły. Rada Cieni przygotowała długotrwały plan stworzenia armii której nikt nie widział i zmiecenia wszystkiego w jednym potężnym uderzeniu. Miliardy arachnidów oczekiwały na planetach cieni, w uśpieniu oczekując nadejścia sygnału ataku. Setki tysięcy gniazd z królowymi rojów zostało rozsianych po galaktyce. wiele zginęło bądź zostało zniszczonych, jednak na licznych planetach zagnieździły się insekty. żyjąc głęboko pod ziemią uśpione oczekiwały na sygnał do wyjścia na powierzchnie w ostatniej wielkiej krucjacie. Poprzednia rada Cieni uznała ze właściwy czas już nadszedł. Nie zostało wiele ze starych ras będących odwiecznymi przeciwnikami cieni. Ich miejsce zajęły nowe cywilizacje, cywilizacje które należało zniszczyć w imię przetrwania najsilniejszych. Rada Cieni zebrała się na obradach które miały zakończyć się podjęciem decyzji o rozpoczęciu Ostatniej Krucjaty

Chronologia:

2-1 miliardów lat - początek Cieni, pierwsze wskazówki powstania rasy 1 miliardów lat – 500 milionów lat – ewolucja i pokojowe współżycie z obcą rasą żyjącą na powierzchni

500 milionów lat – Rewolucja i wyzwolenie początek złotej ery cieni trwającej przeszło miliard lat – rozwój podróży międzygwiezdnych i szaleńcza kolonizacja światów. Podbój kosmosu i pierwsze kontakty z innymi rasami.

500- 290 milionów lat – Wielka wojna galaktyczna, trwająca tysiąc lat porażka Cieni i wygnanie ich na krańce kosmosu.

290 milinów lat – pierwszy kontakt z Aniołami i pierwsza porażka na drodze ekspansji

290-140 milionów lat – odbudowa potęgi Cieni, przygotowania do pierwszej Krucjaty Oczyszczenia.

100-90 miliona lat – pierwsza krucjata oczyszczenia, trwające kilka stuleci krwawe walki o dominację nad galaktyką. Porażka pierwszej krucjaty. Galaktyka została niemal całkowicie spustoszona.

10 milionów lat – pojawienie się arachnidów era wojen. Nowe cywilizacje włączają się do gry. Arachnidzi zostają główną siłą uderzeniową Cieni.

4 miliony lat – Koniec ostatniej krucjaty oczyszczenia pokonane Cienie udają się na wieloletnie wygnanie. Taktyka i strategia Wielkich krucjat zostaje nieodwracalnie zmieniona. Rozpoczynają się przygotowania do ostatecznej krucjaty.

50 000 lat temu – zwiadowcy Cieni informują, ze krucjata powinna się rozpocząć.

30 000 lat temu - po raz ostatni Anioły stają przeciwko Cieniom. Rada Cienia zakończyła plany ostatniej krucjaty miliardy zarodników zostało wysłane w kierunku najprzeróżniejszych planet następuje powolne przygotowanie rojów arachnidów do uderzenia. Imperium Cieni zbroi się przygotowując się do Ostatniej Krucjaty.

10 000 lat temu- Przygotowania zostały zakończone zwiadowcy wytypowali odpowiednie cele, napływają raporty i informacje. Rada cieni odrzuca propozycję rozpoczęcia ostatniej krucjaty Chwila obecna. Rozpoczęło się posiedzenie Rady Cienia. Czas krucjaty oczyszczenia już nadszedł.

Ważne osiągnięcia: Opracowanie technologii promieni śmierco – broni zdolnej do emisji ciągłego strumienia energii zdolnego przebić wszystko w ciągu kilku sekund. Wykradzenie rasie inteligentnych maszyn technologii nanobotów i zdolności tworzenia Technomagów. Opracowanie zdolności podróży nadprzestrzennych.

Postacie historyczne:

Krraak Zharr – Pierwszy z Cieni, ten który jest twórca filozofii Cieni i przetrwania najsilniejszych.

Horkk Karra Zhun – Wódz który poprowadził pierwszą krucjatę i był o krok od osiągnięcia celu. Zginął w wielkiej bitwie z Sojuszem Młodych ras.

Autorem Imperium jest Chudeusz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.