Fandom

Scratchpad

Gorące Wrota

219,512pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share
Gates of hell

Gorące Wrota

Gorące Wrota (ang. Hot Gates) - są bramą do Otchłani, do której Cień chciał zepchnąć Tlena aby Go zgładzić. Jest to także nazwa kompleksu wąwozów, w którym znajdują się Wrota. Zostały on stworzone prawdopodobnie w tym samym czasie gdy pojawił sie Cień. Legenda mówi, że Tlen przewidziawszy nadchodzące wydarzenia postanowił nakazać wzniesienie Wrót w celu zamknięcia Otchłani.

Historia

Archeolog

Lewy Morgan i John Davidson Bezel

Znani badacze Lewy Morgan i John Davidson Bezel odkryli w okolicach miasta Tabalus nieopodal, którego odbyła sie wielka bitwa pod Asmadronem, pozostałości po dawnej kulturze. Pomogły im one w znalezieniu Zaginionej Komnaty, w której może znajdować się wejście do kompleksu Gorących Wrót. Dostanie się do niej jest niezwykle trudne i niebezpieczne. Badacze odkryli również skrawki pergaminów na podstawie, których odczytali, że miejsce to jest chronione przez nieznane bliżej istoty. Miało to bezpośredni związek z niewyjaśnionymi zjawiskami dziejącymi się nocą w pobliżu Komnaty. Wpłynęło to na przerwanie badań w okolicach Tabalus.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia