FANDOMBoginka z terenów Gór Środkowych, zwana także Irwena. Córka Olafa i Nemerii. Siostra: Analia (zwana też Rokusana). Mąż: Hildenbryk. Legenda głosi, ze Hopfena została zrodzona przez Nemerię z żalu po Olafie, gdy ten umarł.

Hopfena z jakiegos powodu walczy ze swoją siostrą.

Od początku kampanii drużyny VB w Górach Środkowych, Hopfena uważana była za wroga dobrych ludzi. Ten pogląd drużyna odziedziczyła po napotkanych we wsi Kurzberg osadnikach, którzy są wyznawcami Analii.

Hopfena jest czczona przez część Valachów pod imieniem Irwena. VB uganiała się po Górach Środkowych celem pozbawienia jej życia (i tym samym ochrony Analii). Niezachwiana przedtem wiara większości drużyny we wrodzone zło Hopfeny delikatnie zmalała podczas spotkania z boginką, jednak została ona zabita przez Hogo mieczem Kordiał. Stało się to w zamku nieopodal wsi Wladijewka, w którym drużyna znalazła Hopfenę, wyczerpaną po walce z kamiennym strażnikiem.

Warto dodać, że w zamku tym znajdował się ołtarz z wizerunkami Khaina, Hildenbryka oraz Hopfeny, a w jego podziemiach uwięziony był kapłan Morra - Wizgulf.

Przed rzeczonym ołtarzem modlił się swego czasu członek drużyny - Ioan Hossu. Nie zostało wyjaśnione, czy modlił się do Hopfeny, Hildenbryka czy Khaina, czy też do wszystkich jednocześnie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.