Fandom

Scratchpad

IKI - wiki bez WWW

219,460pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

(Przekład spod adresu: http://quickbasic.wikia.com/wiki/Iki)Co to jest iki?

  • IKI jest czytnikiem tekstu i interpreterem poleceń zaprojektowanym do pracy z plikami w gruncie rzeczy czysto tekstowymi (tagów IKI jest niewiele i nie są niezbędne do formatowania tekstu) oraz z odsyłaczami, które można tworzyć tak samo łatwo, jak w WIKI.
  • w IKI zastosowano kod prawie całkowicie kompatybilny z QBasic/FreeBasic, jest on obecnie skompilowany pod fbdos 0.15b i działa pod DOS oraz Windows98-(wersja 0.3 została skłoniona do pracy w XP, zob. też IKI_w_innych_środowiskach) i może być całkiem łatwo przeniesiona do QBasica z niewielkimi lub bez żadnych kłopotów (wyjąwszy szybkość, bo FreeBasic jest bardzo szybki). Zostały uwzględnione zalety FB - procedury dla myszy i duże tablice, lecz także autor nie chciał już więcej tworzyć żadnych binariów kompilowanych pod QB.


Czym iki NIE jest?

  • iki NIE jest "przeglądarką tekstową" ani też "przeglądarką HTML" i nie zamierzała nią być. Jeżeli potrzebujesz przeglądarki tekstowej, polecam Lynx (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lynx). Niestety nie ma portów win32 w tej najzgrabniejszej przeglądarce. (Myślę, że jest to wariant "linków"... "e-linków" czy czegoś takiego- nie jestem pewny, ale to nawet robi javascript.)
  • iki NIE jest alternatywą dla wiki. Wiki jest "on-line", iki jest "off-line" Bycie "off-line" daje całkiem odmienne zestaw korzyści i zastosowań. Innymi słowy, jest podobna w koncepcji, ale całkiem odmienna.


Skąd można skopiować iki?


iki i "polskie znaki"


Powrót do http://scratchpad.wikia.com/wiki/IKI


Iki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia