FANDOM


(Przekład spod adresu: http://quickbasic.wikia.com/wiki/Iki)Co to jest iki?

  • IKI jest czytnikiem tekstu i interpreterem poleceń zaprojektowanym do pracy z plikami w gruncie rzeczy czysto tekstowymi (tagów IKI jest niewiele i nie są niezbędne do formatowania tekstu) oraz z odsyłaczami, które można tworzyć tak samo łatwo, jak w WIKI.
  • w IKI zastosowano kod prawie całkowicie kompatybilny z QBasic/FreeBasic, jest on obecnie skompilowany pod fbdos 0.15b i działa pod DOS oraz Windows98-(wersja 0.3 została skłoniona do pracy w XP, zob. też IKI_w_innych_środowiskach) i może być całkiem łatwo przeniesiona do QBasica z niewielkimi lub bez żadnych kłopotów (wyjąwszy szybkość, bo FreeBasic jest bardzo szybki). Zostały uwzględnione zalety FB - procedury dla myszy i duże tablice, lecz także autor nie chciał już więcej tworzyć żadnych binariów kompilowanych pod QB.


Czym iki NIE jest?

  • iki NIE jest "przeglądarką tekstową" ani też "przeglądarką HTML" i nie zamierzała nią być. Jeżeli potrzebujesz przeglądarki tekstowej, polecam Lynx (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lynx). Niestety nie ma portów win32 w tej najzgrabniejszej przeglądarce. (Myślę, że jest to wariant "linków"... "e-linków" czy czegoś takiego- nie jestem pewny, ale to nawet robi javascript.)
  • iki NIE jest alternatywą dla wiki. Wiki jest "on-line", iki jest "off-line" Bycie "off-line" daje całkiem odmienne zestaw korzyści i zastosowań. Innymi słowy, jest podobna w koncepcji, ale całkiem odmienna.


Skąd można skopiować iki?


iki i "polskie znaki"


Powrót do http://scratchpad.wikia.com/wiki/IKI


Iki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.