FANDOM


(Przekład spod adresu: http://quickbasic.wikia.com/wiki/More_Iki_Environments)


IKI w innych środowiskach


  • Win2000/XP: iki 0.3 z powodzeniem pracuje w XP, zob. iki_i_XP
  • Bochs: iki nie będzie pracować w Bochs, wypróbowałem to.
  • QEMU: wątpię, czy iki będzie pracować w QEMU. Próbowałem, nie działała. Być może z powodu za małej pamięci (ale sądzę, że po prostu nie działa).
  • dosbox: iki nie będzie pracować w dosbox z powodu błędu, który nie zdarza się w QB+dosbox ani w FBdos + prawdziwy DOS, ale uniemożliwia drukowanie tekstu w FBdos+dosbox. Ma to związek z FBdos 0.15b i ostatnią wersją dosbox, która pracuje z Windows98 (nowsze wersje dosbox'a nie zawsze "chodzą" w 98- nie wypróbowałem ich jeszcze z iki).
  • cmd.exe z projektu ReactOS: iki w ogóle nie ruszy w rOS cmd. Kiedy ją w tym celu skompilowano w FB win 0.13, iki mimo to nie działała właściwie w rOS cmd. Znaczące: 1. ReactOS jest w stadium alfa i ciągle zamierza być w pełni kompatybilny z Windows NT. 2. FB win 0.15(b?) jest daleko lepszy niż 0.13, ale go jeszcze nie skopiowałem. Najczęściej używam FreeBasic for DOS.
  • DOS: iki 3.0 będzie działać w "czystym" DOS-ie. (Przyp. tłum.: Do pracy w "czystym" DOS-ie IKI wymaga sterownika trybu chronionego CWSDPMI.EXE.)


Powrót do: IKI_-_wiki_bez_WWW

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.