Fandom

Scratchpad

IKI w innych środowiskach

219,328pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

(Przekład spod adresu: http://quickbasic.wikia.com/wiki/More_Iki_Environments)


IKI w innych środowiskach


  • Win2000/XP: iki 0.3 z powodzeniem pracuje w XP, zob. iki_i_XP
  • Bochs: iki nie będzie pracować w Bochs, wypróbowałem to.
  • QEMU: wątpię, czy iki będzie pracować w QEMU. Próbowałem, nie działała. Być może z powodu za małej pamięci (ale sądzę, że po prostu nie działa).
  • dosbox: iki nie będzie pracować w dosbox z powodu błędu, który nie zdarza się w QB+dosbox ani w FBdos + prawdziwy DOS, ale uniemożliwia drukowanie tekstu w FBdos+dosbox. Ma to związek z FBdos 0.15b i ostatnią wersją dosbox, która pracuje z Windows98 (nowsze wersje dosbox'a nie zawsze "chodzą" w 98- nie wypróbowałem ich jeszcze z iki).
  • cmd.exe z projektu ReactOS: iki w ogóle nie ruszy w rOS cmd. Kiedy ją w tym celu skompilowano w FB win 0.13, iki mimo to nie działała właściwie w rOS cmd. Znaczące: 1. ReactOS jest w stadium alfa i ciągle zamierza być w pełni kompatybilny z Windows NT. 2. FB win 0.15(b?) jest daleko lepszy niż 0.13, ale go jeszcze nie skopiowałem. Najczęściej używam FreeBasic for DOS.
  • DOS: iki 3.0 będzie działać w "czystym" DOS-ie. (Przyp. tłum.: Do pracy w "czystym" DOS-ie IKI wymaga sterownika trybu chronionego CWSDPMI.EXE.)


Powrót do: IKI_-_wiki_bez_WWW

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia