Fandom

Scratchpad

Iki i XP

219,270pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

(Przekład spod adresu: http://quickbasic.wikia.com/wiki/Iki_and_Xp)


IKI i Windows XP


iki 0.2 nie działało właściwie z Windows 2000/XP, ale wersja 0.3 ma dodany klawisz T włączający edycję w edytorze tekstowym DOS-a zamiast Notatnika. Do edycji w Notatniku - oryginalny klawisz E działa nadal.


Chociaż przeznaczone dla Win98 i/lub DOS-a, iki 0.3 było z niejakim sukcesem testowane w XP. Trzeba po prostu używać DOS-owski klawisz T zamiast E wiodącego do Notatnika Windows. Aby używać Notatnik pod Windows XP, skopiuj plik notepad.exe do folderu zawierającego edit.com, zmień nazwę edit.com na edit2.com i przemianuj kopię Notatnika na "edit.exe" Zamiast tego można też skopiować Notatnik pod nazwą "edit.exe" do folderu zawierającego iki. Jeżeli jesteś zadowolony z używania edytora dosowskiego do edycji iki, to powyższe rzeczy nie będą potrzebne. To rozwiązanie działa także z alternatywnymi do edit.com edytorami w czystym DOS-ie. (Osobiście nigdy nie używam edytora dosowskiego pracując w "czystym" DOS-ie.)


Uaktualnienie: '-llipse' narzekał że iki używa zbyt wiele czasu procesora na jego maszynie pod XP. Kompilował on kod źródłowy używając FBwin (ja używam FBdos) i mówi, że nowa kompilacja "działa świetnie" (przypuszczam, że może to być wskazówka dla osób chcących mieć lepsze osiągi w XP. Mam nadzieję, że '-llipse' zrobi usprawnioną wersję dla XP. Licencja GPL pozwala na takie rzeczy).


Pechowa notatka o kompilkacjo w FBwin:


'-llipse' uświadomił mnie o błędzie shell+getmouse w FBwin... Po użyciu SHELL (jak to czyni iki) getmouse przestaje zwracać współrzędne myszy (a więć mysz w iki przestaje działać) - nie wygląda to na problem gdy kompiluje się w FBdos (hurra!), ale '-llipse' lubi dodatkowe osiągi gdy kompiluje z FBwin... więc dopóki błąd w FBwin nie będzie poprawiony (nie potrafimy sobie wyobrazić, jak wobec tego kodować), moja rada nt. kompilacji iki w FBwin to: "kliknąć prawym klawiszem myszy i wyjść". Przypuszczam, że kompilowanie iki w FBdos jest znacznie lepsze.


Do uruchomienia URL-i iki 0.3 używa cmd /c, jeżeli wykryje Windows XP.Powrót do: IKI_w_innych_środowiskach

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia