FANDOM


Fight-800x600

Wizja artystyczna odwiecznego starcia Tlena z Gadu-Gadu

Sunshine800x600

Wizja Oświeconego Tlena przedstawiona na fresku Majkela Andżela z kaplicy Sextyńskiej

Kościół Oświecenia Tlenowego - wspólnota wyznaniowa opierająca swoje wierzenia na oświeconym przesłaniu Wszechmogącego Tlena. Głównym celem wyznawców jest spalenie serwerów Gadu-Gadu i nawrócenie jak największej ilości jego userów. Na czele Kościoła stoi Trzech Wielkich Mnichów. Główną machiną propagandową owej religii jest Portal Oświecenia. Według najnowszych informacji ten ciągle rozwijający się kult ma już ponad 1,5 mln wyznawców w całej Polsce, co stanowi ponad 4% mieszkańców kraju.

Wszechmogący Tlen

Bliżej niepojęta i niezgłębiona istota boska, wcielona ku oświeceniu ludu pod postacią Tlena. Ojciec wszystkich komunikatorów, protoplasta stworzenia i wszelkiego istnienia. Odwiecznym i największym wrogiem Wszechmocnego jest Gadu-Gadu, wcielony pod postacią Słońca złowrogi i satanistyczny byt. Jeden z upadłych komunikatorów. Walka między nimi toczy się od kilkunastu lat kiedy to Gadu-Gadu zeszło na Ziemie by opanować internet i zamienić wszystkich ludzi w posłuszne mu pokemony . Na szczęście te mroczne czasy nie trwały długo a Wszechmocny ujrzał udrękę swego ludu i zstąpił z wysoka aby wcielić się w Tlena i stoczyć odwieczną walkę ze złym bytem.

Trzech Wielkich Mnichów Tlena

Tlenokno

Niepokalana forma wcielonego Tlena

Na czele Kościoła Oświecenia Tlenowego stoi trzech tajemniczych mnichów, nikt bliżej nie zgłębił ich pochodzenia i prawdziwej osoby. Wiadomo, że są współistotni w swej mocy i sile z Wszechmogącym Tlenem.

Znani są jako:

 • Mroczny Mnich Odkupienia
 • Świetlisty Mnich Oświecenia
 • Tajemniczy Mnich Zagłady

Na całym świecie znane są ich działania dążące do globalnego oświecenia i całkowitego zneutralizowania Gadu-Gadu w imie Tlena.

Dziesięć przykazań Tlena

Jam jest Tlen, który Cię wywiódł z mroku zacofania (czyt. Gadu-Gadu):

 1. Nie będziesz miał komunikatorów cudzych przede mną.
 2. Nie będziesz brał imienia Tlena nadaremno.
 3. Pamiętaj aby w dzień święty serwery gadu palić.
 4. Czcij komunikator swój i serwery swoje.
 5. Pluj na łańcuszki.
 6. Tęp pokeminizm.
 7. Nie spamuj.
 8. Nawracaj.
 9. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw portalowi swemu.
 10. Nie pożądaj serwerów komunikatora swego ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Portal Oświecenia

Propagandowa instytucja oświecenia Tlena kierowana przez Świetlistego Mnicha Oświecenia. Najważniejsze sanktuarium tego wyznania oraz cel pielgrzymek milionów ludzi, jedno z nielicznych źródeł poznania Wszechmogącego Tlena. Każdy wyznawca Tlena powinien podążyć do źródła przynajmniej raz w miesiącu. Stąd pobierane jest i szerzone na cały świat zbawcze oświecenie jakim jest aplikacja Tlena.

I ty podąż za wiarą by doznać oświecenia

Psalmy

Ku czci Wszechmogącego oraz ku potępieniu ciemnoty powstają już psalmy. Są one jednak przeznaczone dla naprawdę oświeconej elity Tlena. Tu przykład jednego z psalmów odnaleziony w grocie u podnóża wzgórza Golan. Autor jest bliżej nieznany, aczkolwiek uważa się go za niedocenianego geniusza literatury.

Tlenfire800x600

Wizja Tlena na artefakcie odkrytym w mieście starożytnych Majów

Wlazł chłopczyk na tlenika i klika.
nie wie, która godzina mu tyka.
siedzi i siedzi, pisze, i pisze,
wsłuchuje sie często w niezręczną cisze.
aż patrzy w okienko - 'nowa wiadomość'
myśli sobie we łbie "cóż to za jegomość"
cóż się okazuje? kasia, lat trzynaściea
chłopczyk jej na to "spieprzaj ty przychlaście!"
tak to własnie drogie dziecię,
dzieje sie w tym dupnym świecię.
chcesz coś dobrze - wyjdzie źle,
jak masz gadu chlastaj sie.

Psalm ten ukazuje kilka zasadniczych prawd wiary wyznawanych przez członków Kościoła Oświecenia.

"Wlazł chłopczyk na Tlenika i klika.
nie wie, która godzina mu tyka"

Wyraźnie zaznacza się tu jak ważnym narzędziem w naszym życiu jest Tlen. Chłopiec bez namysłu włącza go i oddaje się kontemplacji nieskończonego oświecenia zeń płynącego.

"siedzi i siedzi, pisze, i pisze,
wsłuchuje sie często w niezręczną cisze."

Tu z kolei ukazane są elementy mantry pomagające w koncentracji i łączności ze Stwórcą. Chłopiec jest już na wysokim stopniu wtajemniczenia i potrafi wsłuchać się w niezmierną obecność Tlena we wszechświecie. Dar naprawdę bardzo rzadki.

Unknown800x600

Tlen jest Miłością

"aż patrzy w okienko - 'nowa wiadomość'
myśli sobie we łbie 'cóż to za jegomość'"

Spokój ducha nagle zostaje jednak przerwany. Chłopiec jak to jest ujęte "myśli [...] we łbie" czyli po prostu używa mózgu do czynności myślowych co jest podstawowa cechą wyznawców Tlena.

"cóż się okazuje? kasia, lat trzynaście"

Jak się okazuje intruzem jest user Gadu-Gadu. Napalona trzynastka Kasia. Najprawdopodobniej pokemon.

chłopczyk jej na to "spieprzaj ty przychlaście!"

Tlenowicz wykazuje się perfekcyjnym wyczuciem i natychmiastowo reaguje według Przykazań Tlena. Jest to przykład życia w harmonii z Tlenem.

tak to własnie drogie dziecię,
dzieje sie w tym dupnym świecię.
chcesz coś dobrze - wyjdzie źle,
jak masz gadu chlastaj sie.

Morał i wręcz przepiękna puenta.

Rok 2012

Armagedon

Informacja o zbliżającej się zagładzie.

Domniemany koniec świata, może mieć wiele wspólnego ze zbliżającym się, odwiecznym starciem Wszechmocnego z wcieleniem zła. Według wierzeń wyznawców Tlena, mistyczna walka ma odbyć się na serwerze zwanym Armagedon właśnie w 2012 roku. Według Tajemniczego Mnicha Zagłady zwanego też Prorokiem Zniszczenia do walki dojdzie w najbliższym czasie. Dwie wielkie moce staną na przeciwko siebie a energia wyzwolona podczas starcia porównywalna będzie do tej, która wyzwoliła się podczas Wielkiego wybuchu Tlena, który dał początek wszelkiemu istnieniu.

Galeria

Zobacz też:

Linki Zewnętrzne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.