Fandom

Scratchpad

Miecz Końca "Kordiał"

219,259pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share


Miecz Końca "Kordiał" Powstał w latach 2005-2006 w Górach Środkowych.

Pierwotnie był to zwykły krótki miecz należący do Józefa Nosse. W Ogrodach Nemerii nim poderżnięto gardło demonicy Analii. Wówczas nabrał niezwykłych właściwości, które pozwalały na zgładzenie każdej istoty. Został on użyty do ostatecznej likwidacji Hogfeny i Analii - wypełnił tym samym swe przeznaczenie. Stał się Mieczem Początku i Końca - Wężem Zjadającym Swój Ogon. Moc tych dwóch istot powołała do "życia" mroczną istotę zwaną (dla właściciela) Kordiał. Istnienie tej broni przewidział w pieśni Kazimierz ze Staszewa. Zabił swoją matkę (Analię) z największą rozkoszą. Stał się wolną istotą, chcącą posiąść coraz więcej mocy.

Kilkakrotnie miecz ukazywał swoje zdolności m.in. w rękach Axla, Hogo i Igora. Miecz ma duży wpływ na właściciela co widać na przykładzie Hogo i Igora, a jego pozytywna energia to tylko promil zła które wyrządza. Dokonał on rzezi w dworku Alana Zdanara i uratował Asłanę oraz dokonał rzeźi w Górach Środkowych oraz w Kotlinie Wartenbuch.

Jan poskromił miecz w podziemiach świątyni Sigmara w Wittengsdorf, aby Józef mógł z kolei posiąść miecz Barraculla.

Cechy "ujarzmionego" miecza (służy do tej pory Hogo,Józefowi i Janowi)

WW +20 O +1 P +20

Miecz zbiera punkty życia (PŻ), które można następnie wykorzystać na wiele sposobów:

10 Pż - wskrzeszenie (um. wskrzeszenie)

1 PŻ - przywrócenie 5 pkt żywotności (um. leczenie Kordiałem)

1 PŻ - porażenie błyskawicą (k10 obrażeń - um. rzucanie błyskawic)

2 PŻ - samodzielny atak (miecz lata i atakuję 1 wybraną istotę - także potrzeba umiejętność oraz prawdziwe jej imię). WW 70 S 7 A 3.

Trafienie mieczem zadaje cios dla duszy (postarza o 4 lata), a lepka czerwona ciecz którą jest pokryty to trucizna która zadaje dla humanoidów dodatkowo k10 ran lub po udanym rzucie na trucizny 1 ranę. Miecz spija krew wrogów, jest wiecznie głodny krwi nieprzyjaciół i ... towarzyszy podróży. Po zamordowaniu Hogfeny z krwi, skóry bogini stworzyła się chropowata brązowa "pochwa".

Wyjęcie miecza z pochwy oznacza konieczność zabicia nim przynajmniej jednej inteligentnej istoty. Każda walka przy pomocy tej broni oznacza +1PO i próbę opętania postaci %PO (nie wymagany jest test na SW bo postać z własnej woli wyjmuje miecz z pochwy).

Zranienie humanoida leczy 1 ranę osoby posługującej się bronią. Cios zabójczy przywraca 3 obrażenia, a miecz uzyskuje 1 PŻ.

Miecz może zabić dowolną istotę, jeśli chodzi o najpotężniejszych wrogów wymagane jest poznanie jego prawdziwego imienia.

Miecz po śmierci Igora uzyskał status ducha. Ma swoją postać i wydaje mu się, że jest Igorem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia