Fandom

Scratchpad

Nepretise

219,179pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share
Nepretise

Człowiek bez cienia napotkany podczas wizyty drużyny w Ogrodach Analii w kapliczce. Tu po raz pierwszy drużyna spotkała się z Nepretise. Na postumencie szklana kula która filtrowała światło wpadające przez okno (imitacja słońca).

Nepretise to strażnik Ogrodów Analii. Drużyna spotkała go tam, a on umożliwił im ucieczkę przed Hopfeną.

Nepretise wygląda jak człowiek, jest łysy, o bardzo plastycznych rysach twarzy. Przypomina Egipcjan ze świata dzisiejszego.

Drugie spotkanie z nim nastąpiło podczas pomocy Unterwalden - po odprawieniu przez Babunię Mescher rytuału. Tam Nepretise kazał drużynie odnaleźć kobietę, w ciele której znajduje się cząstka Analii.

Nepretise obiecał uwolnić z ogrodów ciała i dusze Olbrachta Nase, Józefa i Saxona.

W trakcie pobytu w Unterwalden drużyna dowiedziała się od Polaczka, że niedaleko na południu jest uzdrowicielka, która leczy przez spółkowanie z chorymi. Hogo podczas transu przeniósł się w jednego z "leczonych" w trakcie takiej sesji.


Nepretise został zabity przez Inkwizytora w kotlinie Wartenbuch. Dodać należy, że Nepretise w naszym świecie stanowił niematerialną postać i dopiero za pomocą lampy udało się go zabić.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia