Fandom

Scratchpad

Poziom mutacji

212,786pages on
this wiki
Add New Page
Add New Page Discuss this page0

Możemy wyszczególnić 5 poziomów mutacji jednak należy traktować je luźno bo nie każdy wypadek odpowiada w 100% jednemu poziomowi.


POZIOMY MUTACJI :

niedostrzegalny ( mutacja nie zostawiła po sobie zbytnich znaków zewnętrznych , gatunek nie różni się niemal od oryginału wielkością ani charakterem przykładem mogą być tu psy

widoczny (mutacja jest widoczna gołym okiem i nie chodzi tu o zmiany ubarwienia, widoczne zmiany są także w wielkości. Przykładem może być kojot szary.

znaczny (mutacja miała na dany gatunek spory wpływ, zmiany są znaczące i to i na płaszczyźnie wyglądu tak i cech gatunku, przykładem może być kajman czerwony należy zwrócić także na to ze na tym poziomie istnieją także mutacje międzygatunkowe przykładem mogą być kretoszczury lub świnioszczury

wysoki (wpływ mutacji jet ogromny z trudnością można odgadnąć do jakiego gatunku należy zmutowany stwór. Na tym poziomie także istnieją mutacje międzygatunkowe.


całkowity (wpływ mutacji poszedł tak dalece że jedyne specjalistyczne badania mogą określić pochodzenie mutanta którego rozmiary, charakter ani środowisko całkowicie się nie zmieniły. Doskonałym przykładem są szpony śmierci.

Also on Fandom

Random wikia