FANDOM


Nowa Menia to założona w 2006r. obecna stolica Surmenii. Tu mieści się siedziba Króla Surmenii , Pavela Zeppa I.

Wila menia

Jedna z wilii w Nowej Menii

Położenie

Nowa Menia położona jest nad wschodnim wybrzeżem wyspy Surmenia, a zarazem w centrum Archipelagu Surmeńskiego. W historii było to główne przecięcie aż dwudziestu szlaków handlowych! Właśnie dlatego Król postanowił postawić nowe miasto akurat tutaj. Budowa miasta trwała kilka miesięcy ze względy na ogromne zaangażowanie budowniczych nie tylko z Surmenii, ale też z całego v-świata.

Władze

Władzę w Królewskim Mieście Nowa Menia (pełna nazwa Nowej Menii) i w całym Terytorium Koronnym sprawuje Król Surmenii. Zarządza on finansami miasta, jego promocją i tym podobnymi sprawami. Król Surmenii prowadzi także rozmowy dyplomatyczne z przedstawicielami innych miast - w końcu jesteśmy otwarci na kontakty z innymi miastami polskich mikronacji.

Ciekawe Miejsca

W Surmenii można ujrzeć bardzo dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia - praktycznie cała wizyta w Nowej Menii to czas zwiedzania pięknych budynków i Pałacu Królewskiego. Dla tych, którzy lubią wodę mogą skorzystać z publicznej plaży (szczególnie polecamy nietknięte przez człowieka rafy koralowe!) lub wypożyczyć kajaki i cieszyć się z uroków rzeki Odazo.Mieszkańcy Nowej Menii to głównie młodzi ludzie. To właśnie ich przyciągnęło majestatyczne piękno Królewskiego Miasta.

Linki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.