Fandom

Scratchpad

Surmenia: Kryzys parlamentarny 2006

215,853pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kryzys parlamentarny 2006 miał miejsce 11 lipca 2006 w senacie Surmenii. O godz. 14 zostało zaplanowane pierwsze w historii kraju posiedzenie Senatu. W sali obrad pojawili się tylko Tomasz DrabikPany i Król Surmenii Pavel Zepp I. Na posiedzenie nie przybyli 3 inni wybrani wczesniej w wyborach powszechnych deputowani (choć złożyli wczesniej ślubowanie na senatorów): Susanne "MlyneQ" Furpho ,Piotr Jasko'lski i Mateo la Vega. Na tym posiedzeniu miało się odbyć głosowanie w sprawie wejścia w życie nowej konstytucji Surmenii. Ustawę zasadnicza przyjęło dwóch obecnych polityków. Potem posiedzenie zostało zamknięte. o godz. 14:58 król Zeep wygłosił mowe tronową. Oto jej tekst: Obywatele i Obywatelki! Rodacy!

Zwracam się do Was w bardzo ważnej sprawie. Przez cały tydzień trwały wybory do Senatu Królestwa Surmeńskiego. Po ich zakończeniu, Senatorzy domagali się obrad. Zarządziłem pierwsze obrady na dzisiaj. I co? Na pierwszych obradach obecny był tylko Hrabia Tomasz DrabikPany (za co mu serdecznie dziękuję). To jest niedopuszczalne i bardzo mi się nie podoba. Senatorem powinna być taka osoba, która jest odpowiedzialna i nie "olewa" tak ważnych rzeczy jak głosowanie nad Nową Konstytucją. Jeśli Senatorzy tak stawiają sprawę to wyciągnę konsekwencje z takiego zachowania. Ogłaszam wszem i wobec, że odbieram mandaty senatorskie wszystkim Senatorom i zarządzam wybory do Senatu Królestwa Surmeńskiego II Kadencji. Kandydatury można zgłaszać od dzisiaj do sierpnia. Wybory odbędą się 2 sierpnia 2006 roku. Ich przebieg jest opisany w świeżo zatwierdzonej Konstytucji Królestwa Surmeńskiego. Przez ten długi czas radzę każdemu zastanowić się kilka razy zanim zgłosi swoją kandydaturę.

Powyższe postanowienia zyskują moc ustawy.

(-) Pavel Zepp I Król Surmenii

Nastęne wybory do II kadencji Senatu odbędą się 2 Sierpnia 2006 r.

Linki

Also on Fandom

Random wikia