FANDOM


Witaj w mini-wiki „Utheria” w Wikii.

Możesz użyć boxu poniżej do tworzenia stron na tym wiki. Upewnij się przed zapisaniem, że dodasz do nowej strony [[Category:Utheria]], zanim ją zapiszesz. To pozwoli umieścić nową stronę w kategorii wiki „Utheria”.


Utheria (czyt. Uteria) to świat Fantasy stworzony i nadal tworzony przez Wojciecha "Forien" Szulc. Założenie było niezbyt skomplikowane. Utheria to świat złożony z siedmiu wymiarów dalej nazywanych płaszczyznami. Każda płaszczyzna posiada własne cechy, historię, po prostu każda jest inna, za wyjątkiem dwóch - Mrocznego Świata i Królestwa Bogów. Ten drugi powstał w dziwnych okolicznościach, jako alternatywna wersja tego pierwszego. Są to dwa główne światy Utherii. Występują w nich rasy takie jak Człowiek, Elf, Mroczny Elf (potocznie nazywany melfem), Krasnolud, Cień, czy Wampir. W Mrocznym Świecie jest także rasa Shuan, o której jednak kiedy indziej opowiem.


Utheria jest także światem wykorzystanym w RPG tegoż samego autora o nazwie Utheria RPG (czyt. Uteria erpegie). Akcja Utherii RPG toczy się w Mrocznym Świecie i obejmuje całą IV Erę, czyli 897 lat. Jako, że Utheria jest praktycznie nieodłączną częścią Utherii RPG możecie się często spotkać z oznaczeniami charakterystycznymi dla RPG'a, jak "1z0", czy "Siła: x"


Zobacz Także

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.