Fandom

Scratchpad

Utheria

219,270pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share

Witaj w mini-wiki „Utheria” w Wikii.

Możesz użyć boxu poniżej do tworzenia stron na tym wiki. Upewnij się przed zapisaniem, że dodasz do nowej strony [[Category:Utheria]], zanim ją zapiszesz. To pozwoli umieścić nową stronę w kategorii wiki „Utheria”.


Utheria (czyt. Uteria) to świat Fantasy stworzony i nadal tworzony przez Wojciecha "Forien" Szulc. Założenie było niezbyt skomplikowane. Utheria to świat złożony z siedmiu wymiarów dalej nazywanych płaszczyznami. Każda płaszczyzna posiada własne cechy, historię, po prostu każda jest inna, za wyjątkiem dwóch - Mrocznego Świata i Królestwa Bogów. Ten drugi powstał w dziwnych okolicznościach, jako alternatywna wersja tego pierwszego. Są to dwa główne światy Utherii. Występują w nich rasy takie jak Człowiek, Elf, Mroczny Elf (potocznie nazywany melfem), Krasnolud, Cień, czy Wampir. W Mrocznym Świecie jest także rasa Shuan, o której jednak kiedy indziej opowiem.


Utheria jest także światem wykorzystanym w RPG tegoż samego autora o nazwie Utheria RPG (czyt. Uteria erpegie). Akcja Utherii RPG toczy się w Mrocznym Świecie i obejmuje całą IV Erę, czyli 897 lat. Jako, że Utheria jest praktycznie nieodłączną częścią Utherii RPG możecie się często spotkać z oznaczeniami charakterystycznymi dla RPG'a, jak "1z0", czy "Siła: x"


Zobacz Także

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia