FANDOMLudność mieszkająca na terenie Gór Środkowych. Obca etnicznie od Gotów, dominujących w Imperium. Mają czarne włosy, smagłą cerę. Język - Valaski, ludność przygraniczna także Resplikt.

Na terenie Gór istniała niegdyś kraina o nazwie Valachia. Aktualnie Imperium rości sobie prawa do władania ludem Valachów, chociaż nie utrzymuje tam wojsk (zdaje się, że nikomuy nie chce się angażować armii ze względu na niewielkie potencjalne korzyści).

Valachowie zajmują się hodowlą, polują. Handlują także z kupcami z Imperium.

Odkąd drużyna VB wkroczyła na teren gór, gdzie m.in. próbowała zrobić porządek z boginkami (Analia, Hopfena), spotkała bardzo wielu Valachów i miała nawet kilku w swoim składzie (Waclaw, Mykoła, Ioan Hossu).

Valachowie są rasą, w porównaniu z Gotami, bardziej dziką. Nie mają tak, jak Imperium, rozwiniętej struktury społecznej. Są zacofaniu pod względem gospodarczym, a także w edukacji. Rzadkością sa budowle kamienne oraz miasta.

Na czele społeczności valaskich stoją odpowiednicy imperalnych szlachciców - Kniaziowie. Drużyna nie ondotowała jednak spotkania ani obecności władzy nad kniaziami zwierzchniej (czegoś w rodzaju króla). Jednak w czasie, gdy Vb przebywali w Górach Środka, miejsce miały ruchy wyzwoleńcze dążące do stworzenia czegoś na wzór republiki (Wyzwoliciel), a także wspólne działania kniaziów w ramach Paktu Smoczego.

Valahowie wyznają lokalne bóstwa - Irwenę, Rokusanę - bardzo dobrze znane drużynie. Dodatkowo Imperium (w ramach nawracania ludu gór?) rozesłało na ich terenie kapłanów Morra, zwanych tutaj "Papa", którzy znajdowali się w każdej wiosce.

Na terenie Gór Środkowych znajduje się także miasto Gockie - Unterwalden, które ma nadaną przez cesarza Imperium autonomię (nie jest pewne, co ona oznacza dla Valachów, ale chroni przez przejęciem miasta przez władców imperialnych). Jednak z powodu wspomnianych ruchów wyzwoleńczych, za obecności drużyny w Górach Środkowych, ludność miasta musiało ewakuować się w bezpieczniejsze miejsce.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.