Fandom

Scratchpad

William Jeffrey McGrady

219,607pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share
Prezydent Republiki Kankadu
William Jeffrey McGrady
McGrady
ur. 15 maja 1959 w Indianoli
Partia polityczna Republikańscy Demokraci
Poprzednik Theodore Kennan
Okres urzędowania od 22 lipca 2004
Pierwsza Dama Cristina McGrady
Wiceprezydent Georg Caldwell

William Jeffrey McGrady (ur. 15 maja 1959 w Indianoli - kankadzki polityk, Prezydent Republiki od 22 lipca 2005 roku, były sekretarz spraw zagranicznych, przewodniczący Republikańskich Demokratów od 13 listopada 2000 do 25 czerwca 2005, reprezentant w Zgromadzeniu Narodowym dwóch kadencji, doktor filozofii.

W 1984 roku otrzymał z wyróżnieniem dyplom magisterski na wydziale filozofii Uniwersytetu Indianola. W 1990 roku tamże obronił pracę doktorską i pozostał na uczelni jako adiunkt. W swojej pracy naukowej rozwijał idee fenomenologii oraz liberalizmu w filozofii politycznej. W 1996 roku zrezygnował z kariery akademickiej i rozpoczął działalność polityczną w Republikańskich Demokratach.

W wyborach regionalnych w 1997 roku został reprezentantem w Zgromadzeniu Stanowym Manitoby. Działał w Komisji Współpracy Międzystanowej i Zagranicznej. Został wybrany wiceprzewodniczącym Zgromadzenia. Zrezygnował z mandatu w roku 2000 w związku z wyborem na reprezentanta do Zgromadzenia Narodowego. W maju 2002 roku objął tekę sekretarza spraw zagranicznych w rządzie Jimmy Kasperskiego.

W kolejnych wyborach do Zgromadzenia Narodowego ponownie uzyskał mandat zdobywając najwięcej głosów w swoim okręgu. Republikanie utrzymali rząd, a William McGrady utrzymał tekę ministra. Jednak na krótko, gdyż w następnym roku wygrał wybory prezydenckie pokonując kandydata Partii Pracy. W polityce zagranicznej kontynuuje zapoczątkowany na stanowisku sekretarza spraw zagranicznych kurs zbliżenia z Europą.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia