FANDOMLudwig von Wintenschling to wnuk Dagmara Wintenschlinga. Żyje w zamku Wittgenstein. Jest karaluchem i działa aktywnie w Stowarzyszeniu Lambda.

Ludwig został odmieniony przez wybuch spaczeniowy, którego dokonał jego dziadek - Dagmar - podczas obrony zamku przed armią zwierzoludzi. Zmieniło się jego ciało, ale umysł pozostał bystry. Jest wykształconym szlachcicem, panem na zamku Wintenschingów. Jego panowanie jest jednak tylko teoretyczne, więcej do powiedzenia ma tam jego córka Margaret. Z powodu swojej odmienności od około 20 lat nie wychodzi z czarnej wieży na terenie zamku wewnętrznego, w której egzystuje wraz ze swoimi "młodszymi braćmi" - karaluchami, u których ma naturalnie posłuch. Żywi się miodem.

Ludwig jest gościnny i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Dzięki temu, że Triada powróciła do niego, przynosząc żywność, podarował nam cylindryczny klucz, który zachował po dziadku Dagmarze. Przekazał nam dużo informacji na temat zamku, działalności Dagmara oraz kosmogonii (czterech jeźdźców apokalipsy).

Jan sądzi, że ma on silne zdolności empatyczne w zakresie wykrywania czyjegoś nastawienia (dlatego przekazał klucz Igorowi, który wcześniej stwierdził, że jest do niego raczej dobrze nastawiony). Zapewne jego umysł kryje jeszcze kilka innych tajemnic. Dodatkowo jest strasznie wyalienowany jako odmieniec, co jest przyczyną jego aktywności w Lambdzie.

L. prowadzi korespondencję z cesarzem Karlem Franzem oraz członkami Lambdy, ale prawdopodobnie nie widuje się z nimi (w szczególności z imperatorem).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.