Fandom

Scratchpad

Wladijewka

219,466pages on
this wiki
Add New Page
Discuss this page0 Share


Wioska Valaska. Z czasem stała się własnością Ioana Hossu, który został jej Kniaziem.

Wieś liczy obecnie 69 osób (12 rodzin i 15 chałup). Domy valaskie - wkopane w ziemie bez umocnień nad rzeczką Doroviną. Od W wieś ograniczona rzeczką (bród - jest tam stos kamieni rzucanych dla Doroviny w darze) od E poletka i pastwiska (dochód: owies, żyto, owce, kozy, myślistwo, miód, ryby) od N góry, jest tam Zamek Drodiwina od S jest las

Polityka: W. należy do Smoczego Paktu i jako taka jest ekstremalnie źle nastawiona do Gotów. Jedynie zaraza nieco złagodziła te nastroje i potem postawa Ioana Hossu. Nie ma jednak złudzeń że walachom i gotom jest "nie po drodze". Stolicą są Grząśle gdzie był smok, którego podobno zamordowali goccy bohaterowie (maczał w tym palce Durenmat).

Gerhard von Pitlik i Fate "Wściekłą twarz" Jansona (?) <- wyrwane z kontekstu w opisie Karola...

- Kultywują Dawną Wiarę z Taalem na czele. Zmarłych palą na stosach. Kapliczka położona w lesie przy źródełku (gdzie jest chrzcielnica) - trzeba pomyśleć o światyni dla Irveny.

- mieszkał tu kiedyś druid walach Sorgziem z Kręgu Martylionis, ale nasilone ataki na druidów ze strony ludzi Wyzwoliciela, demów o szczurzych ryjach (Skaveni?) i kapłanów Morra sprawiły, że opuścił to miejsce.

- Szacunek do przyrody: "tu przyroda nie jest chora", nie należy naruszać "blizn"

- nie lubią leprowatych (ostatnio 1 ukamieniowali)

- do Urlyka nastawieni są źle: bóg zimy, a Irwena zawsze w bólach rodzi wiosnę. Ma złą siostrę Rokusanę, pyszną demonicę, mamunę która porywa niemowlęta by zostały jej niewolnikami w odległym pałacu - Do kapłanów Morra bardzo źle... - mają na skraju wsi bałwana dwógłowego: Mokaina (symbol 2 księżyce) - mają bardzo wiele różnorodnych legend o smokach: są one traktowane na równi z bogami.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random wikia